[FOTO] Futsal Sveti Patrik gostovao u Dardi!

MNK Futsal Sveti Patrik uzvratio je gostovanje sportskim prijateljima i suparnicima iz Darde prošle nedjelje, gdje smo odigrali tri utakmice od kojih su dvije završile neriješeno, a jedna visokim porazom. U svakom slučaju bilo je ovo novo i dobro iskustvo za naše najmlađe članove, koji su kroz tri odigrane utakmice pokazali veliki napredak u odnosu na prošli susret s Futsal akademijom Darda.

Prvu utakmicu odigrali su najmlađi članovi naših akademija, godišta 2008/2009. Od početka je blagu dominaciju imala domaća ekipa, no izvrsne obrane Leona Lovrića i borbenost kapetana Patrika Jurilja ostavile su našu mrežu netaknutom. Ogromno zalaganje svih početnika na terenu isplatilo se oko 10. minute, kad loptu u mrežu za vodstvo od 1:0 Svetog Patrika posprema Renato Dabić. Naši dečki su uspjeli privesti poluvrijeme kraju i sačuvati prednost. U nastavku je trener Dejan Ristić dao priliku svim igračima, a Darda je nastavila s napadima na naš gol. Povratkom prvog sastava na teren, FSP dolazi u vodstvo od 2:0 opet preko ubojitog Renata Dabića, samo pet minuta prije kraja. Kad se već činilo kako ćemo u prvoj utakmici doći do uvjerljive pobjede, igrači Darde s dva pogotka postavljaju konačni rezultat na 2:2.

U drugoj utakmici snage su odmjerile ekipe 2006/2007 godišta, a tu su uvjerljivu pobjedu s “prevelikih” 14 razlike odnijeli igrači Darde. Slabiji ulazak u utakmicu i pojedinačna kvaliteta domaćina rezultirali su brzim vodstvom domaćih igrača, nakon čega su naši dečki “potonuli” te se nikako nisu mogli vratiti u igru. Svaka čast domaćoj ekipi na kvalitetnom prikazu kako se treba igrati, nadamo se da su naši dečki nešto i naučili iz tog teškog poraza.

U trećoj utakmici nadali smo se uvjerljivom slavlju s obzirom na koncentraciju kvalitete koju posjeduje naša generacija 2006/2005. Međutim, ovo im je prvi zajednički nastup u ovom sastavu i uz tek dva prava treninga, loše smo ušli u utakmicu te je domaćin poveo 1:0. Ipak posjed lopte i mirnoća u završnici došli su do izražaja kad je Ivan Boždar izjednačio s ruba šesterca. Dobra igra nastavila se i u drugom dijelu, međutim nepažnja u fazi obrane koštala nas je novog pogotka te je Darda ponovo povela, 2:1. Trener Ristić poslao je na teren početnu postavu, naredio presing i upravo se taj pritisak na zadnju liniju vratio kroz pogodak. David Dominković koji je inače radio “probleme” domaćinu na lijevoj strani, izborio se za udarac te je preciznim pogotkom matirao domaćeg vratara za konačnih 2:2.

Iako su ovo bile utakmice početnika i limača, 50-tak gledatelja moglo je vidjeti pregršt lijepih akcija i kombinacija budućih futsal zvijezda. Nakon odigranih susreta domaćin nas je sve počastio extra-jumbo pizzama i sokovima, na oduševljenje domaće i naše djece. Organizatorima, Futsal akademiji Darda još jednom se zahvaljujemo na svemu, od poziva pa preko utakmica i do klope. Kao što smo im rekli, ubrzo ih očekujemo u Županji na novom druženju.

Futsal Sveti Patrik zahvaljuje se i našim igračima na svakoj kapi znoja, ali i roditeljima koji su omogućili ovaj put te onima koji su s nama na put i krenuli. Svi mi zajedno smo Futsal Sveti Patrik, a kako naš slogan kaže – Zajedništvo je naša snaga! Hvala vam!