Vaša lokacija
Naslovnica > Vijesti > O Akademiji > [FOTO] Pioniri odigrali prvu utakmicu u novoj sezoni!

[FOTO] Pioniri odigrali prvu utakmicu u novoj sezoni!

Mlađi i stariji pioniri Futsal akademije Sveti Patrik odigrali su svoju prvu ovosezonsku utakmicu. Naši “akademci” gostovali su u Vinkovcima kod Futsal Aurelije gdje su odigrali dobru utakmicu te se vratili u Županju neporaženi.

Susret u dvorani srednje ekonomske škole Ivana Domca bolje je otvorila domaća momčad, koja je iskoristila početnu zbunjenost u našim redovima te je preko Marka Pajića povela s 1:0 u 13. minuti utakmice. Mlađi pioniri su se nakon primljenog pogotka trgnuli te su nakon pet minuta uspjeli izjednačiti na 1:1, strijelac je bio Tomislav Dabić na asistenciju Antonia Boškovića u 18. minuti. Dabić je mogao povisiti na 2:1, međutim vratar domaćih Fran Pedić obranio je njegov udarac.

Pred sam kraj prvog poluvremena, najbolji igrač domaće momčadi Dion Drena Beljo vratio je Aureliju u vodstvo, efektno pogodivši za 2:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Aurelia povećava prednost na 3:1 preko Filipa Piperkovića, međutim Sveti Patrik se ne predaje te debitantskim pogotkom Matije Lovrinovića smanjuje na 3:2 u 33. minuti susreta.

pioniri2

Dion Drena Beljo povisio je rezultat na 4:2 u 37. minuti i još jednom se pokazao kao neriješiva prepreka za obranu “Zelenih”. Kad su svi na tribinama, njih 30-tak pomislili kako će na kraju slaviti domaća momčad, na scenu stupa najbolji igrač Svetog Patrika Dražen Huber te s dva uzastopna pogotka (39., 49. minuta) postavlja konačnih 4:4. Kao Beljo s jedne strane tako se i Huber pokazao s druge strane kao nezaustavljiv igrač, koji je usprkos brojnim pretrpljenim prekršajima svejedno postigao dva lijepa zgoditka.

Izjave igrača Svetog Patrika o utakmici:

Dražen Huber: “Igrali smo dobro no mogli smo i bolje u smislu da smo trebali zabiti najmanje 7-8 golova. Protivnik je bio dobar ali nisu nas posebno iznenadili jer neke od njih poznajemo. Što se tiče naše igre trebalo bi popraviti akcije iz kornera kao i realizaciju te da svako čuva igrača i da se ne svađamo međusobno ako nam ne ide. Zadovoljan sam s postignutim golovima naše ekipe jer smo protivnika izigrali kod golova, međutim nisam baš zadovoljan svojom realizacijom jer sam mogao zabiti najmanje 4-5 pogodaka, a zabio sam dva.

Tomislav Dabić: “Na utakmici u Vinkovcima bili smo dobri, ali mogli smo i bolje odigrati. Protivnik je bio težak, ali smo uspjeli doći do pozitivnog rezultata na kraju pa sam i zadovoljan igrom. Jako sam sretan što sam zabio pogodak i nadam se da ćemo pobijediti Aureliju kad ona dođe kod nas!

Dominik Perić: “Što se tiče same utakmice bilo je dobro, ali pomalo i čudno jer sam se do dolaska u akademiju navikao samo na veliki nogomet. Zadovoljan sam kako smo odigrali, sve je bilo dobro, jedino bi popravio to da se više i brže rješavamo lopte i da realiziramo prilike, inače je sve super.