Juniori i kadeti krenuli s ligaškim natjecanjima

Naše dvije najstarije selekcije, kadeti i juniori krenuli su sa službenim natjecanjima pod HNS-om. I dok juniorska liga broji 14 ekipa, kadetska je nešto “kraća” te ih je samo 8. Naravno, igra se jednokružno, jer većini nije u interesu “bacat novac” na mlađe kategorije…

Kadeti su do sad odigrali tri utakmice, prvu kod kuće protiv MNK Brod 035 su izgubili 5:7. Bio je to pravi triler u kojem se naši mladi igrači nisu najbolje snašli. Već u prvoj minuti su bili u zaostatku 0:2, međutim trgnuli su se i došli na 3:3. Kad je trebalo uzeti stvar u svoje ruke i potpuno preokrenuti susret, neshvatljivim greškama nagrađuju protivnika, koji je na kraju zasluženo slavio.

U drugom kolu put ih je odnio u Slatinu. Očekivala se pobjeda, uzeo se samo bod. Utakmica nije sama po sebi bila loša, koliko je sam njen završetak bio. Dvije minute prije kraja imali smo 3:2 i igrača više, par sekundi kasnije bilo nas je jednako na terenu (crveni karton Stojanovića) i na semaforu je bilo 3:3. Zanimljiv previd kako sudaca, tako i delegata dogodio se kod izjednačenja, nakon pogotka domaćina. Naime, kako smo primili pogodak, naš igrač ulazi u igru, a domaćin je trebao nastaviti igrati s jednim manje. No nije, vratio se i njihov igrač te smo zadnju minutu igrali 4 na 4… Ostalo je 3:3, možda i najpoštenije, no s gorkim okusom u ustima!

Treća sreća nije bila naklonjena kadetima. Opet su ugostili Brođane, ovaj put MNK Brod, i opet su izgubili, 3:4. Naravno Stojanović nije igrao zbog crvenog kartona, a to nas je oslabilo bar 30%. Osim toga, u završnici susreta promašili smo ni manje ni više nego tri deseterca. Kako drugačije doći do pobjede, a ne uzimaš ponuđeno stvarno je pravo pitanje za naše kadete. U 4. kolu momci gostuju u Našicama, valjda će i ta prva pobjeda doći uskoro…

Juniori iza sebe imaju utakmice protiv MNK Našica (2:4), MNK Autodijelovi Tokić Požega (8:2), MNK Brod (2:9) i GMNK Urije (1:4). Četiri utakmice a samo tri boda. Realno, trebalo je biti bar bod ili dva više no što je tu je. Susreli smo se s nekim jakim ekipama, koje su ipak na višoj razini, dok nas sad čekaju nešto lakši ili podjednaki protivnici gdje jednostavno moramo tražiti nove bodove. Ovog vikenda čeka nas gostovanje u Novoj Gradišci kod MNK NG Unitas, a za dva tjedna domaćini smo u gradskom derbiju protiv Olimpijac FC (16. veljače).