Vaša lokacija
Naslovnica > Vijesti > Pobjeda i u 2. kolu ŽMNL: Pali su juniori MNK Vinkovaca s 3:2!

Pobjeda i u 2. kolu ŽMNL: Pali su juniori MNK Vinkovaca s 3:2!

Nakon pobjede u 1. kolu protiv ekipe Ultras Vinkovci 9:1, juniori Svetog Patrika savladali su vršnjake MNK Vinkovaca s 3:2!

Za razliku od prve utakmice, ovaj put nas je čekao ozbiljan i ambiciozan protivnik. Dugo je trajalo ispitivanje snaga, te se vidjelo kako obje momčadi ne žele srljati, nego oprezno traže svoju priliku za pogodak.

Prvi do pogotka su stigli naši dečki, a strijelac je bio Mušanović. Lijepu akciju realizirala je naša “desetka”, a to mu je bio četvrti uzastopni pogodak! Domaćin se brzo pribrao te su nakon samo par minuta izjednačili na 1:1. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Dvadesetak gledatelja u nastavku je uživalo u još boljim potezima. FSP je brzo došao do prednosti, opet preko Mušanovića, a nekoliko minuta nakon njegovog pogotka na listu strijelaca upisao se i kapetan Filip Mrkonjić, kome je ovo bio debitantski nastup u ŽMNL, ali i seniorskom futsalu. Bravo File!

Do kraja utakmice domaćin je smanjio na 3:2, no nova tri boda otišla su za Županju!

IZJAVE AKTERA UTAKMICE:

Sinoć su juniori FSP-a ostvarili drugu pobjedu u Županijskoj ligi, kako komentira utakmicu, pitali smo Omara Mušanovića?

Pa s obzirom na to da smo mlađi i neiskusniji prošlo je odlično, upisali smo drugu pobjedu jer jako naporno radimo na treninzima i onda primjenjujemo na utakmicama ono što radimo na treningu.

Imaš iskustva igranja sa seniorima i protiv njih, što misliš koliko će nastup u ovoj ligi pomoći tebi i ostalim juniorima?

Iskustva imam malo, ali sam naučio barem nešto ono osnovno, rekao bih. Mislim da je ovo dobro za mene i za moje suigrače jer za godinu-dvije igrat ćemo za seniore, a već sad učimo puno toga i dobro to primjenjujemo na terenu” – rekao je nakon pobjede naš Messi, Omar Mušanović.

Za komentar utakmice pitali smo i vratara juniora, Petra Hrastovića: Jučer si bio u ulozi rezervnog vratara prvi put na seniorskom natjecanju, kakav je osjećaj za mladog vratara biti dio seniorskog natjecanja?

Osjećaj je nevjerojatan, neopisiv, osjećala se velika odgovornost i ozbiljnost, po prvi put u “karijeri” da je nešto tako ozbiljno i važno. Ovo za mene može biti motivacija za daljnji naporan rad i mislim da će mi to biti poticaj da guram i radim naporno i dalje. Pokušat ću iskoristiti sve prilike koje mi se budu nudile u što boljem svjetlu, zahvaljujem se treneru Mario i predsjedniku Antunu što su mi omogućili da postanem dio takve konkurencije.

Pero, kako komentiraš utakmicu drugog kola i novu pobjedu FSP-a u Županijskoj ligi protiv MNK Vinkovaca?

Mislim da smo većim dijelom utakmice bili bolja momčad od juniora Vinkovaca. Ova pobjeda je samo uvertira u sezonu kakva nas očekuje u ligi. Mislim da smo kao novaci i najmlađa ekipa u ligi željni dokazivanja i da su nam ove prve dvije pobjede poticaj za dalje. Sigurno da prve dvije pobjede u ligi nisu došle slučajno, smatram kako smo dovoljno kvalitetni da ugrozimo većinu protivnika u ligi te da budemo konkurentni za naslov iste” – optimistično je najavio nastavak natjecanja jedan od naša tri juniorska vratara, Petar Hrastović.

MNK Vinkovci II – Futsal Sveti Patrik 2:3