Juniori nadigrali Osijek, kadeti nesretno poraženi na otvaranju prvenstva!

U prvoj ovosezonskoj utakmici naši su juniori ugostili Futsal klub Osijek, aktualne prvake regije Istok te su ih savladali s 8:6. Iste večeri kadeti su dočekali jako dobru momčad MNK Brod, od koje su poraženi 3:2.

Dobra igra u prvom poluvremenu, pad u drugom

Večer futsala u sportskoj dvorani Gimnazije Županja otvorili su naši kadeti koje vodi trener Tin Buljan. Ugostili smo MNK Brod, koji je standardno došao u jakom sastavu, u potrazi za bodovima. Naši su dečki krenuli furiozno, pritiskavši tada bezidejne goste visoko na njihovoj polovici. Iz jednog takvog pritiska, Marko Stipanović Lešić poentira na drugoj stativi za 1:0. Nastavili su Buljanovi kadeti stiskati i dalje, a prilike su dolazile jedna za drugom, no realizacija je zakazala, što će se kasnije pokazati kao ključna stvar u prvom porazu ove sezone.

Gosti su do izjednačenja došli u drugom poluvremenu, točnije u 18. minuti susreta kada je Ivan Gavran pogodio za 1:1. Polako se nazirao naš pad i gosti realiziraju svoju novu šansu u 26. minuti za 1:2. Srećom, Dominik Tomić-Ivičić uz odbijanac pogađa za 2:2 i tada se igra skroz otvorila. Sretniji u svemu tome bili su gosti koji koriste jednu nepažnju naše obrane i vratara te preko Borne Tolića dolaze do konačnih 3:2 u 28. minuti susreta. Imali smo mi još šansu za poravnanje, no realizacija koja nas je mučila skoro čitav susret, pokazala se velikim problemom za naše kadete.

Golijada u juniorskom derbiju

Nakon kadeta na teren su izašle juniorske momčadi Futsal Sveti Patrik i Futsal klub Osijek. Gost koji je došao s ulogom favorita u Županju, kao aktualni prvak regije Istok u juniorskoj konkurenciji, odlično je otvorio utakmicu pogotkom kapetana Luke Kotrisa u 2. minuti susreta. Nismo dugo morali čekati na naš odgovor koji je stigao preko debitanta Davida Kneževića. Karlo Sirovica probio se po desnoj strani te je uputio oštu loptu na drugu stativu. Naš “Baja” nije imao težak posao, te postavlja rezultat na 1:1. Taman kad smo pomislili kako smo uhvatili ritam, gosti nas šokiraju s dva brza pogotka, te u 8. minuti odlaze na 1:3. Srećom, vraćamo se još brže preko nova dva debitanta Marka Baotića za 2:3 i Karla Strukara za 3:3. Pogotkom Sirovice u 13. minuti prelazimo u vodstvo te se nadamo mirnijim vodama do kraja poluvremena, no s tim se nije složio odlični Marino Premožić koji je stvari vratio u egal, odnosno zabija za 4:4. Uslijed grublje igre, gosti su ušli u bonus s akumuliranim prekršajima te imamo čak tri deseterca. Prvi je promašio Sirovica, dok su druga dva, za 5:4 i 6:4 pogodili Tomislav Stojanović i Matej Marković i s tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

U drugom dijelu krećemo još ofanzivnije, stvaramo brojne prilike, no Sirovica i Omić ih ne koriste, a kad ne zabiješ – primiš. Gosti koriste našu nonšalantnost te munjevito dolaze do 6:6. Umjesto da odemo na 8:4, još jednom smo dozvolili protivniku da se “vrati u utakmicu”. Ipak, solo prodorima Stojanovića i Sirovice dolazimo do 8:6 i pobjede u prvoj utakmici u novoj sezoni.